Powerball Showdown - Round 2
May 28, 2021 2:27:17 GMT -5
Post by Mr. Dashbee on May 28, 2021 2:27:17 GMT -5
All of the cards received will be posted below, in order I see them in my PMs. Your job is to message me with your votes: you pick 5 individuals to receive 1 vote, and 1 individual to receive 2 votes (the powerball pick). You must vote for 6 total. Any missing votes will result in a 1 vote penalty against yourself for not voting, up to 7 for not submitting any votes at all (that means not submitting a powerball counts -2).
Votes are due by 8 PM eastern time on Saturday night, May 29th. Card #3 will be due by 12 midnight eastern time on Monday, May 31st.
SHOWDOWN CARDS - ROUND 2
Eric
EricOMac Presents: A Second Wrestling Show!
LIVE! From Johannesburg, South Africa
Commentators: Renee Young and Pat McAfee
Main Event
Daniel Bryan vs. Vader
2 out of 3 Falls
The Lucha Bros (Pentagona Jr. and Rey Fenix) vs. Psicosis and Juventud Guerrera
Bayley vs. Thunder Rosa
Xavier Woods v. Tomasso Ciampa
Rusev vs. Goldberg
Molly Holly vs. Dakota Kai
Batista vs. Aleister Black
Tay Conti and Anna Jay vs. Mercedes Martinez and Nikki Cross
Andrade "Cien" Almas (w/ Zelina Vega) vs. Isaiah "Swerve" Scott
Tag Team Tables Match
The War Raiders (Hanson and Rowe) vs. Jinsei Shinzaki and Hayabusa
Sharky
WrestleMehnia II
Live! From the Vivint Arena in Salt Lake City, Utah
Announcers: Kevin Kelly & Scott Steiner
Lead Matchmaker: Larry Zbyszko
WM Title Three Way Dance
Christian Cage (C) vs. "The American Nightmare" Cody Rhodes vs. Jinder Mahal
WM Tag Team Championship Match
The Dudley Boys (C) vs. The Skyscrapers - "Psycho" Sid Vicious & "Dangerous" Danny Spivey w/ Alicia Fox
Shinsuke Nakamura vs. Raven
Zombie-Free Lumberjack Match
Orange Cassidy vs. Jeff Jarrett
Lumberjacks: "Miracle" Mike Bennett
"Mr. Wonderful" Paul Orndorff
Tom Zenk
Elias
Tatanka
Drew Gulak
Tony Nese
Brian Adias
Orlando Jordan
Marcus Bagwell
The Masked Rattlensnake (Steve Austin) vs. Karrion Kross w/ Lana
Tag Team Money In The Bank Ladder Match
Destruction Crew - Mike Enos & Wayne Bloom vs.
The Young Bucks vs.
The Midnight Express - "Loverboy" Dennis Condrey & "Fabulous " Steve Keirn w/ Downtown Bruno vs.
Three Count - Elix Skipper & Evan Karagis
Lucha De Apuesta - Winner Tattoos the Loser
Jesse Neal vs. "The Prince of Punk" Shannon Moore
Titus O'Neil & David Otunga vs. The Hardy Boys
Timothy Thatcher vs. Chris Candido
Leo
Pacific Rim Wrestling Council presents Paradise, Hawaiian Style
Live from Stan Sheriff Center in Honolulu, Hawaii
Commissioner: Lia Maivia
Commentators: Eric Bischoff and Capt. Lou Albano
Ring Announcer: Ata Johnson
Referee: Aubrey Edwards
Pinfalls Count Anywhere on Honolulu for the King of the Islands Title
The Rock (c) with High Chief Peter Maivia vs. Moose with MVP
Kings of the Islands Tag Team Titles
Doom (Ron Simmons and Butch Reed) (c) vs. Harlem Heat (Booker T and Stevie Ray)
Prince of the Islands Title
Ricky “The Dragon” Steamboat (c) vs. Jay Lethal with MVP
Princes of the Islands Tag Team Titles
The Uso Brothers (Jimmy and Jey) (c) with High Chief Peter Maivia vs. K+K (KENTA and Kenzo) with Hiroku Suzuki
Rikishi Fatu with High Chief Peter Maivia vs. “Limitless” Keith Lee with MVP
Loser Leaves Hawaii
Rocky Johnson vs Tony Atlas
Barefoot Pit of Hot Coals Match
Kevin Von Erich vs. Jimmy Snuka
Von Erich Legacy (Ross and Marshall) with Lacey Von Erich vs. Nation of Domination (Cedric Alexander and Rich Swann) with MVP
Hardcore Tag Match
Black in the Day (Thunderbolt Patterson and Junkyard Dog) with Teddy Long vs. The Gangstas (New Jack and Mustafa Saed)
Pre-Show
Solo Snuka vs. Richie Steamboat
Haku vs. “Powerhouse” Will Hobbs with MVP
DevSop
Devil's Vendetta Pro Wrestling presents...
Dreams & Nightmares Vol. 2
Announcers: Excalibur, Charly Caruso, & Buddy Roberts
Live from Daily's Place, Jacksonville, Florida
Elimination Chamber
Peyton Royce vs. Chelsea Green vs. Indi Hartwell vs. Kris Statlander vs. Ruby Riott vs. Kay Lee Ray
PAC vs. Adam Cole
Miracle Violence Connection (Steve Williams & Terry Gordy) vs. Freebirds (Michael Hayes & Jimmy Garvin)
MSK Rascalz (Nash Wentz & Wes Xavier) vs. The Briscoes (Jay & Mark)
Adam Page vs. Cesaro
The Gentlemen Bastards (Rick Martel, Sean O'Haire, & Shawn Spears) vs. Badd Company (Sammy Guevera, Paul Diamond, & Pat Tanaka)
The Dark Order (Bruiser Brody & Brodie Lee) vs. The Eliminators (Saturn & Kronus)
American Alpha (Jason Jordan & Chad Gable) vs. Chaos Vice (Rocky Romero & Trent Beretta)
Eddie Kingston vs. Tommy Dreamer
Dark Match
bWo (Stevie Richards, Nova, & Dalton Castle) vs. Russ Haas, Mia Yim, & Rick Steiner
Hodgey
PWI Presents: Thursday Night Throwdown
Live from the John Labatt Centre in London, Ontario
PWI Heavyweight Title: Ladder Match
Bret Hart (w/Jimmy Hart & King Kong Bundy) © vs Rick Rude
PWI Women's Title
Lita © vs Shotzi Blackheart
PWI Intercontinental Title
Damian Priest © vs Davey Boy Smith
PWI Tag Team Titles: Hell in a Cell
The Road Warriors (Hawk & Animal w/Sunny) © vs Brains & Braun (IRS & Braun Strowman w/Shane McMahon)
Paige vs Toni Storm
Los Guerreros (Eddie & Chavo) vs Made of Money (Ted DiBiase & Shane McMahon)
Natalya (w/Jimmy Hart) vs Victoria
The World's Greatest Tag Team (Shelton Benjamin & Charlie Haas) vs MNM (John Morrison & Joey Mercury w/Melina)
Gail Kim vs Melina
The Hart Foundation (Matt Morgan & Jim Neidhart w/Jimmy Hart) vs The Authors of Pain (Akam & Rezar)
Sonya Deville vs Carmella (w/Shane McMahon)
Power & Glory (Hercules & Paul Roma) vs Tons of Funk (Viscera & Brodus Clay)
PWI Announcers
Jim Cornette & Gorilla Monsoon
PWI Interviewer/Ring Announcer
Christy Hemme
PWI General Manager
Shane McMahon
Mayhem
UWA Presents: Wartime
Live from the Staples Center
Announcers: Joey Styles and The Genius
UWA World Title Match
Edge (c) v. Johnny Gargano
No DQ Match
Randy Savage v. Jon Moxley
Demolition (Ax, Smash, and Crush) v. The British Invasion (Nick Aldis, Doug Williams, and Rob Terry)
Roddy Piper v. The Ultimate Warrior
UWA Tag Team Championship
FTR (Scott Dawson and Cash Wheeler) (c) v. The New Age Outlaws (Road Dogg and Billy Gunn)
UWA King of the Ring Title Match
Texas Bullrope Match
Barry Windham (c) v. Stan Hansen
The Brainbusters (Arn Anderson and Tully Blanchard) v. Breezango (Tyler Breeze and Fandango)
Loser Must Proclaim the Winner the Most American American Ever.
Jack Swagger v. JBL
Super Card Opener! The Fight Against the League of Evil Continues!
Glacier v. Doink
MarkJack
welcome to new jersey pro wrestling the event is barclays center
our commentators for night events is tazz and matt striker
our ring announce david penzer
referee brain hebner
1.biance belair vs rosemary
2.tiger mask iv/yoshihiro yamasaki vs blue demon jr
3.tom storm vs david finley jr
4.king mo and jacob fatu vs wardlow and lance archer
5.drago vs chris bey
6.fire n flava kiera hogan/tasha steelz vs big swole and naomi
Solly
Jewish Extreme Wrestling presents:
Amateur Hour
Venue: Shea Stadium
Announcers: Jesse “The Body” Ventura, Hillbilly Jim, and Eugene
JEW Heavyweight Title
Curt Hennig (C) vs. Brock Lesnar
Winner Gets a Championship Title Shot
Mustafa Ali vs. Rob Van Dam vs. Rey Mysterio
Fatal Four-Way I Quit
Matt Riddle vs. Ken Shamrock vs. Terry Funk vs Bam Bam Bigelow
JEW Women’s Title
Nia Jax vs. Chyna vs. Ronda Rousey (C)
JEW Tag Team Championship Match
Special Referee: Big John Studd
Cameron Grimes and The Honky Tonk Man (C) vs. Andre the Giant and The Big Show
Stretcher Match
Commander Azeez vs. Superstar Billy Graham
Survivor Series Match
The Fabulous Rougeau Brothers
The Killer Bees
The Dream Team w/ Classy Freddie Blassie
vs.
The Natural Disasters w/ Slick
The Nasty Boys w/ Luna Vachon
“Adorable” Adrian Adonis and Kamala
Fuji Vice starring Don Muraco and Mr. Fuji
Guest: Dexter Lumis
Nathan
XHW Presents:
Power Balls!
From Madison Square Garden
Announcers: Jerry The King Lawler and Michael Cole
Backstage Interviewer: Mean Gene Okerlund
Ring Announcer: Michael Buffer
Main Event:
XHW Hardcore Championship Match:
Hollywood Hogan (Champion) accompanied by Mr. T vs The Undertaker accompanied by Paul Bearer
XHW World Wide Championship Match:
Dick The Bruiser (Champion) vs Cactus Jack
The Unstoppable Force vs The Immovable Object:
Mark Henry (The World’s Strongest Man) vs The Fiend Bray Wyatt (The World’s Scariest Wrestler)
The New Day (Big E and Kofi Kingston) vs. NWO (Kevin Nash and Scott Hall)
Steel Cage Match: Must win by Knockout
Mike Tyson vs Tyson Fury
A Moment of Bliss:
Alexa Bliss interviews Andy Kaufman
Dominick Mysterio vs Great Khali
Dennis Rodman and Hornswoggle vs NWO Syxx and El Torito
Preshow:
Kane (The Big Red Machine) vs Omos
Cub
Missed deadline but requested permission to post late ahead of time, can post in comments for consideration.
Dhruv
Promotion name: ACW
Show name : Second Coming
Authority figure: Dutch Mantell
Commentators : Jim Ross (play by play) , Bobby Heenan (Colour)
Referee : Red Shoes
Backstage interviewer: Jeremy Borash
Arena : Bell Centre , Montreal
Matches-
Match #1, singles match
Owen Hart vs Nigel McGuiness
Match #2, ladder match for tag team championship
Paul London and Brian Kendrick vs LAX [c] (Hernandez and Homicide with Konnan)
Match #3, singles match for Intercontinental championship
Chris Jericho [c] vs Kyle O'Reilly
Match #4, singles match
Aja Kong vs Charlotte Flair
Match #5, ultimate x match for cruiser championship
Santos Escobar [c] vs Chris Sabin vs Amazing Red vs Aero Star
Match #6, triple threat match
Randy Orton vs Tomohiro Ishii vs Christopher Daniels
Match #7, singles match for World Title
Shawn Michaels [c] vs Hiroshi Tanahashi
Dash
Pro Wrestling Guerilla presents the 2021 Battle Of Los Angeles, Night 2
Venue: American Legion Hall in Reseda, California
Commentary Team: Golden Boy & Armando Alejandro Estrada
General Manager: Stephanie McMahon
PWG World Championship
Umaga © vs. Great Muta
Special Attraction
AJ Styles vs. Finn Balor
BOLA First Round Match
Kevin Owens vs. Minoru Suziki
BOLA First Round Match
Shayna Baszler vs. Akira Tozawa
BOLA First Round Match
Alex Shelley vs. KUSHIDA
PWG World Tag Team Championship
Bobby Roode & Lance Storm © vs. Zack Gibson & James Drake
BOLA First Round Match
Ethan Page (w/Josh Alexander) vs. Karl Anderson (w/Luke Gallows)
BOLA First Round Match
Nikita Koloff vs. Joe Coffey (w/Mark Coffey & Wolfgang)
BOLA First Round Match
Luke Gallows (w/Karl Anderson) vs. Wolfgang (w/Mark Coffey & Joe Coffey)
No Card Submitted:
Eco
Matte
SportsGuy
Cletus (withdrawn)
Votes are due by 8 PM eastern time on Saturday night, May 29th. Card #3 will be due by 12 midnight eastern time on Monday, May 31st.
SHOWDOWN CARDS - ROUND 2
Eric
EricOMac Presents: A Second Wrestling Show!
LIVE! From Johannesburg, South Africa
Commentators: Renee Young and Pat McAfee
Main Event
Daniel Bryan vs. Vader
2 out of 3 Falls
The Lucha Bros (Pentagona Jr. and Rey Fenix) vs. Psicosis and Juventud Guerrera
Bayley vs. Thunder Rosa
Xavier Woods v. Tomasso Ciampa
Rusev vs. Goldberg
Molly Holly vs. Dakota Kai
Batista vs. Aleister Black
Tay Conti and Anna Jay vs. Mercedes Martinez and Nikki Cross
Andrade "Cien" Almas (w/ Zelina Vega) vs. Isaiah "Swerve" Scott
Tag Team Tables Match
The War Raiders (Hanson and Rowe) vs. Jinsei Shinzaki and Hayabusa
Sharky
WrestleMehnia II
Live! From the Vivint Arena in Salt Lake City, Utah
Announcers: Kevin Kelly & Scott Steiner
Lead Matchmaker: Larry Zbyszko
WM Title Three Way Dance
Christian Cage (C) vs. "The American Nightmare" Cody Rhodes vs. Jinder Mahal
WM Tag Team Championship Match
The Dudley Boys (C) vs. The Skyscrapers - "Psycho" Sid Vicious & "Dangerous" Danny Spivey w/ Alicia Fox
Shinsuke Nakamura vs. Raven
Zombie-Free Lumberjack Match
Orange Cassidy vs. Jeff Jarrett
Lumberjacks: "Miracle" Mike Bennett
"Mr. Wonderful" Paul Orndorff
Tom Zenk
Elias
Tatanka
Drew Gulak
Tony Nese
Brian Adias
Orlando Jordan
Marcus Bagwell
The Masked Rattlensnake (Steve Austin) vs. Karrion Kross w/ Lana
Tag Team Money In The Bank Ladder Match
Destruction Crew - Mike Enos & Wayne Bloom vs.
The Young Bucks vs.
The Midnight Express - "Loverboy" Dennis Condrey & "Fabulous " Steve Keirn w/ Downtown Bruno vs.
Three Count - Elix Skipper & Evan Karagis
Lucha De Apuesta - Winner Tattoos the Loser
Jesse Neal vs. "The Prince of Punk" Shannon Moore
Titus O'Neil & David Otunga vs. The Hardy Boys
Timothy Thatcher vs. Chris Candido
Leo
Pacific Rim Wrestling Council presents Paradise, Hawaiian Style
Live from Stan Sheriff Center in Honolulu, Hawaii
Commissioner: Lia Maivia
Commentators: Eric Bischoff and Capt. Lou Albano
Ring Announcer: Ata Johnson
Referee: Aubrey Edwards
Pinfalls Count Anywhere on Honolulu for the King of the Islands Title
The Rock (c) with High Chief Peter Maivia vs. Moose with MVP
Kings of the Islands Tag Team Titles
Doom (Ron Simmons and Butch Reed) (c) vs. Harlem Heat (Booker T and Stevie Ray)
Prince of the Islands Title
Ricky “The Dragon” Steamboat (c) vs. Jay Lethal with MVP
Princes of the Islands Tag Team Titles
The Uso Brothers (Jimmy and Jey) (c) with High Chief Peter Maivia vs. K+K (KENTA and Kenzo) with Hiroku Suzuki
Rikishi Fatu with High Chief Peter Maivia vs. “Limitless” Keith Lee with MVP
Loser Leaves Hawaii
Rocky Johnson vs Tony Atlas
Barefoot Pit of Hot Coals Match
Kevin Von Erich vs. Jimmy Snuka
Von Erich Legacy (Ross and Marshall) with Lacey Von Erich vs. Nation of Domination (Cedric Alexander and Rich Swann) with MVP
Hardcore Tag Match
Black in the Day (Thunderbolt Patterson and Junkyard Dog) with Teddy Long vs. The Gangstas (New Jack and Mustafa Saed)
Pre-Show
Solo Snuka vs. Richie Steamboat
Haku vs. “Powerhouse” Will Hobbs with MVP
DevSop
Devil's Vendetta Pro Wrestling presents...
Dreams & Nightmares Vol. 2
Announcers: Excalibur, Charly Caruso, & Buddy Roberts
Live from Daily's Place, Jacksonville, Florida
Elimination Chamber
Peyton Royce vs. Chelsea Green vs. Indi Hartwell vs. Kris Statlander vs. Ruby Riott vs. Kay Lee Ray
PAC vs. Adam Cole
Miracle Violence Connection (Steve Williams & Terry Gordy) vs. Freebirds (Michael Hayes & Jimmy Garvin)
MSK Rascalz (Nash Wentz & Wes Xavier) vs. The Briscoes (Jay & Mark)
Adam Page vs. Cesaro
The Gentlemen Bastards (Rick Martel, Sean O'Haire, & Shawn Spears) vs. Badd Company (Sammy Guevera, Paul Diamond, & Pat Tanaka)
The Dark Order (Bruiser Brody & Brodie Lee) vs. The Eliminators (Saturn & Kronus)
American Alpha (Jason Jordan & Chad Gable) vs. Chaos Vice (Rocky Romero & Trent Beretta)
Eddie Kingston vs. Tommy Dreamer
Dark Match
bWo (Stevie Richards, Nova, & Dalton Castle) vs. Russ Haas, Mia Yim, & Rick Steiner
Hodgey
PWI Presents: Thursday Night Throwdown
Live from the John Labatt Centre in London, Ontario
PWI Heavyweight Title: Ladder Match
Bret Hart (w/Jimmy Hart & King Kong Bundy) © vs Rick Rude
PWI Women's Title
Lita © vs Shotzi Blackheart
PWI Intercontinental Title
Damian Priest © vs Davey Boy Smith
PWI Tag Team Titles: Hell in a Cell
The Road Warriors (Hawk & Animal w/Sunny) © vs Brains & Braun (IRS & Braun Strowman w/Shane McMahon)
Paige vs Toni Storm
Los Guerreros (Eddie & Chavo) vs Made of Money (Ted DiBiase & Shane McMahon)
Natalya (w/Jimmy Hart) vs Victoria
The World's Greatest Tag Team (Shelton Benjamin & Charlie Haas) vs MNM (John Morrison & Joey Mercury w/Melina)
Gail Kim vs Melina
The Hart Foundation (Matt Morgan & Jim Neidhart w/Jimmy Hart) vs The Authors of Pain (Akam & Rezar)
Sonya Deville vs Carmella (w/Shane McMahon)
Power & Glory (Hercules & Paul Roma) vs Tons of Funk (Viscera & Brodus Clay)
PWI Announcers
Jim Cornette & Gorilla Monsoon
PWI Interviewer/Ring Announcer
Christy Hemme
PWI General Manager
Shane McMahon
Mayhem
UWA Presents: Wartime
Live from the Staples Center
Announcers: Joey Styles and The Genius
UWA World Title Match
Edge (c) v. Johnny Gargano
No DQ Match
Randy Savage v. Jon Moxley
Demolition (Ax, Smash, and Crush) v. The British Invasion (Nick Aldis, Doug Williams, and Rob Terry)
Roddy Piper v. The Ultimate Warrior
UWA Tag Team Championship
FTR (Scott Dawson and Cash Wheeler) (c) v. The New Age Outlaws (Road Dogg and Billy Gunn)
UWA King of the Ring Title Match
Texas Bullrope Match
Barry Windham (c) v. Stan Hansen
The Brainbusters (Arn Anderson and Tully Blanchard) v. Breezango (Tyler Breeze and Fandango)
Loser Must Proclaim the Winner the Most American American Ever.
Jack Swagger v. JBL
Super Card Opener! The Fight Against the League of Evil Continues!
Glacier v. Doink
MarkJack
welcome to new jersey pro wrestling the event is barclays center
our commentators for night events is tazz and matt striker
our ring announce david penzer
referee brain hebner
1.biance belair vs rosemary
2.tiger mask iv/yoshihiro yamasaki vs blue demon jr
3.tom storm vs david finley jr
4.king mo and jacob fatu vs wardlow and lance archer
5.drago vs chris bey
6.fire n flava kiera hogan/tasha steelz vs big swole and naomi
Solly
Jewish Extreme Wrestling presents:
Amateur Hour
Venue: Shea Stadium
Announcers: Jesse “The Body” Ventura, Hillbilly Jim, and Eugene
JEW Heavyweight Title
Curt Hennig (C) vs. Brock Lesnar
Winner Gets a Championship Title Shot
Mustafa Ali vs. Rob Van Dam vs. Rey Mysterio
Fatal Four-Way I Quit
Matt Riddle vs. Ken Shamrock vs. Terry Funk vs Bam Bam Bigelow
JEW Women’s Title
Nia Jax vs. Chyna vs. Ronda Rousey (C)
JEW Tag Team Championship Match
Special Referee: Big John Studd
Cameron Grimes and The Honky Tonk Man (C) vs. Andre the Giant and The Big Show
Stretcher Match
Commander Azeez vs. Superstar Billy Graham
Survivor Series Match
The Fabulous Rougeau Brothers
The Killer Bees
The Dream Team w/ Classy Freddie Blassie
vs.
The Natural Disasters w/ Slick
The Nasty Boys w/ Luna Vachon
“Adorable” Adrian Adonis and Kamala
Fuji Vice starring Don Muraco and Mr. Fuji
Guest: Dexter Lumis
Nathan
XHW Presents:
Power Balls!
From Madison Square Garden
Announcers: Jerry The King Lawler and Michael Cole
Backstage Interviewer: Mean Gene Okerlund
Ring Announcer: Michael Buffer
Main Event:
XHW Hardcore Championship Match:
Hollywood Hogan (Champion) accompanied by Mr. T vs The Undertaker accompanied by Paul Bearer
XHW World Wide Championship Match:
Dick The Bruiser (Champion) vs Cactus Jack
The Unstoppable Force vs The Immovable Object:
Mark Henry (The World’s Strongest Man) vs The Fiend Bray Wyatt (The World’s Scariest Wrestler)
The New Day (Big E and Kofi Kingston) vs. NWO (Kevin Nash and Scott Hall)
Steel Cage Match: Must win by Knockout
Mike Tyson vs Tyson Fury
A Moment of Bliss:
Alexa Bliss interviews Andy Kaufman
Dominick Mysterio vs Great Khali
Dennis Rodman and Hornswoggle vs NWO Syxx and El Torito
Preshow:
Kane (The Big Red Machine) vs Omos
Cub
Missed deadline but requested permission to post late ahead of time, can post in comments for consideration.
Dhruv
Promotion name: ACW
Show name : Second Coming
Authority figure: Dutch Mantell
Commentators : Jim Ross (play by play) , Bobby Heenan (Colour)
Referee : Red Shoes
Backstage interviewer: Jeremy Borash
Arena : Bell Centre , Montreal
Matches-
Match #1, singles match
Owen Hart vs Nigel McGuiness
Match #2, ladder match for tag team championship
Paul London and Brian Kendrick vs LAX [c] (Hernandez and Homicide with Konnan)
Match #3, singles match for Intercontinental championship
Chris Jericho [c] vs Kyle O'Reilly
Match #4, singles match
Aja Kong vs Charlotte Flair
Match #5, ultimate x match for cruiser championship
Santos Escobar [c] vs Chris Sabin vs Amazing Red vs Aero Star
Match #6, triple threat match
Randy Orton vs Tomohiro Ishii vs Christopher Daniels
Match #7, singles match for World Title
Shawn Michaels [c] vs Hiroshi Tanahashi
Dash
Pro Wrestling Guerilla presents the 2021 Battle Of Los Angeles, Night 2
Venue: American Legion Hall in Reseda, California
Commentary Team: Golden Boy & Armando Alejandro Estrada
General Manager: Stephanie McMahon
PWG World Championship
Umaga © vs. Great Muta
Special Attraction
AJ Styles vs. Finn Balor
BOLA First Round Match
Kevin Owens vs. Minoru Suziki
BOLA First Round Match
Shayna Baszler vs. Akira Tozawa
BOLA First Round Match
Alex Shelley vs. KUSHIDA
PWG World Tag Team Championship
Bobby Roode & Lance Storm © vs. Zack Gibson & James Drake
BOLA First Round Match
Ethan Page (w/Josh Alexander) vs. Karl Anderson (w/Luke Gallows)
BOLA First Round Match
Nikita Koloff vs. Joe Coffey (w/Mark Coffey & Wolfgang)
BOLA First Round Match
Luke Gallows (w/Karl Anderson) vs. Wolfgang (w/Mark Coffey & Joe Coffey)
No Card Submitted:
Eco
Matte
SportsGuy
Cletus (withdrawn)