Round 3 voting and cards thread
May 29, 2022 19:17:06 GMT -5
Post by Leo on May 29, 2022 19:17:06 GMT -5
Round 3 Voting
All votes due to me by DM by 8 p.m. Tuesday, open 48 hours. You must vote for five cards, giving one the powerball. You can’t vote for yourself. Round 4 cards due by 8 p.m. Wednesday. This will just be the four who advance from the preliminary rounds. You can comment in this thread on cards and say how you voted, but all votes must be sent to me directly.
Eric
PWG Versus The World!
Commentator: Excalibur
Guest Commentators: Bryan Danielson (first half of show), Alex Shelley (second half of show)
Live from the American Legion #308 in Reseda, CA!
PWG World Championship
Bryan Danielson (c) vs Zack Sabre Jr
PWG Tag Team Championships
No Disqualifications
The Steiner Brothers (c) (Scott and Rick Steiner) vs Brodie Lee and “Dr. Death” Steve Williams
Battle of Los Angeles Quarterfinal
Kenny Omega vs Ilja Dragunov
Battle of Los Angeles Quarterfinal
Drew McIntyre vs Jeff Cobb
Six-Man Tag Team Match
Bullet Club (Jay White, Matt and Nick Jackson) vs the Harlem Hurt Business (Booker T, Stevie Ray, and MVP)
Battle of Los Angeles Quarterfinal
PAC vs Swerve Strickland
Battle of Los Angeles Quarterfinal
Daniel Garcia vs Wheeler YUTA
Tag Team Match
American Alpha (Chad Gable and Jason Jordan) vs Time Splitters (Alex Shelley and KUSHIDA)
—-------------------------------------------------------------------------
Hodgey
PWI Presents: Are You Not Entertained?
Live! from Your Local Arena!
PWI Heavyweight Title: Fatal Fourway Hell in a Cell
The Rock © vs Bray Wyatt vs Jake Roberts vs Shawn Michaels
PWI Women's Title
Taya Valkyrie © vs Chyna
PWI Tag Team Titles
The Good Brothers (Luke Gallows & Karl Anderson) © vs The Hardy Boys (Matt & Jeff)
PWI Intercontinental Title
The Miz © (w/Maryse) vs Don Muraco (w/Mr. Fuji)
PWI Women's Tag Team Titles
Wives of Wyatt (Lita & Alexa Bliss) © vs KC & the Sunshine Band (Candice & Katie Lea)
Smack Talk Explodes~! Announcers' Table Match
Winner must put loser through announcers' table; loser demoted to commentary
Jesse Ventura vs Gorilla Monsoon
The Usos (Jimmy & Jey) vs The Powers of Pain (Warlord & Barbarian) (w/Mr. Fuji)
Ronda Rousey vs Dakota Kai (w/Mr. Fuji)
Handicap Tag Match
Lucha Dragon Party (Kalisto, Sin Cara, Gran Metalik, & Lince Dorado) vs Border Patrol (The Big Boss Man & The Mountie)
PJ Black vs Tajiri (w/Mr. Fuji)
Maryse (w/The Miz) vs Shotzi Blackheart (w/Mr. Fuji)
Juventud Guerrera vs Hurricane Helms
PWI Announcers
Hugo Savinovich & Carlos Cabrera
PWI Interviewer
Christy Hemme
PWI Ring Announcer
Mike McGuirk
PWI President
Jack Tunney
—-----------------------------------------------------------------
Cole
New Stampede Wrestling Presents
Dungeons & Demons
From the Scotiabank Saddledome (Calgary, Alberta)
Stu Hart – President of NSW
Ed Whalen & Jerry Lawler on Commentary
War Games Match
The Four Horsewomen (Charlotte Flair, Tessa Blanchard, Rachael Ellering, Carmella) w/ Debra vs Natalya Neidhart, Beth Phoenix, Medua, Kris Statlander
NSW North American Heavyweight Championship – Best 2 out of 3 Falls
Seth Rollins w/ Sensational Sherri (Champion) vs Owen Hart
Dungeon Match – Match takes place in Stu Hart’s Dungeon at the Hart House
Bret “The Hitman” Hart vs Jeff Jarrett
NSW Tag Team Championship
The Creed Brothers (Champions) w/Jimmy Hart vs Orange Cassidy & Rick Boogs w/Johnny Knoxville
NSW British Commonwealth Mid-Heavyweight Championship
Sami Zayn (Champion) vs Dynamite Kid
Io Shirai vs Nikki Bella w/Brie Bella
Bruce Hart & Jim Neidhart vs Keith Hart & Davey Boy Smith
Nyla Rose vs Tamina Snuka
Brutus “The Barber” Beefcake vs Greg “The Hammer” Valentine
Flag Match
Petey Williams vs Bob Backlund
Santino & R-Truth vs The Super Heavyweights (Crash & Hardcore Holly)
—------------------------------------------------------------------
Cliff
YAWN presents our third NOVEL:
UNSTAbLE
Narrated by Jim Ross and Renee Young and Mean Gene Okerlund
PROLOGUE:
The Self-Proclaimed “King of The Preshow” Baron Corbin vs George “The Animal” Steele
INTRODUCTION 1: Mean Gene Okerlund with MJF
INTRODUCTION 2: Renee Young with Xavier Woods
CHAPTER 1: Pretty Much Writes Itself
Bo Dallas & Val Venis vs Shad Gaspard & The Godfather
In the corner of Bo Dallas and Val Venis: Liv Morgan
CHAPTER 2: Unexpected
Danhausen vs Will Ospreay
CHAPTER 3: War Cry!
Mean Gene Okerlund is in the Heenan Family Locker Room for a rousing speech!
CHAPTER 4: Uncontrollable
Ladies Division Championship Match
Becky Lynch (Champ) vs Jazz
CHAPTER 5: Nothing left to say
Men’s Division Championship Match
Xavier Woods (Champ) vs MJF (w/ Damien Sandow)
CHAPTER 6: A Faction Name Change!
Renee Young is in the “Clients of Paul Heyman” Locker Room sponsored by rvdcbd.com as Paul Heyman begins to speak to his team.
CHAPTER 7: It Doesn’t Matter How You Get Here… Or Does It?
Meat Division Championship Match
Big E (Champ) vs Keith Lee w/AJ Lee
CHAPTERS 8-14: Stable War
WAR GAMES MATCH
The Heenan Family vs The Dangerous Alliance
Winner gets one Championship match at next event. Loser forfeits all management rights.
The Heenan Family:
King Kong Bundy
Sgt Slaughter
Kamala
Honky Tonk Man
Lacey Evans
Nia Jax
The Dangerous Alliance:
Vader
Bam Bam Bigelow
Rikishi
Rob Van Dam
Toni Storm
Shayna Baszler
Paul Heyman (with Gable Steveson) and Bobby Heenan (with Paige VanZant) are banned from ringside and watching from the ramp.
—-----------------------------------------------------------------------
Leo
Tri-State Wrestling Alliance
Keystone Kaos
Commentators: Jack Reynolds and Dennis Miller
Tri-State Championship
“Macho Man” Randy Savage © vs. Johnny Gargano with Carmen Electra
Lethal Lockdown
OvE (Jake Crist, Dave Crist, Madman Fulton and Sami Callahan) vs. the ECW Originals (The Blue Meanie, Stevie Richards, Sandman and Raven)
TSWA Great Lakes Championship
“Flyin’” Brian Pillman © vs. Kurt Angle
Tri-State Tag Team Championships
The Rogue Warriors (Animal and Wardlow) © vs. The Nasty Boys (Jerry Sags and Brian Knobbs)
Billy Kidman vs. Adam Cole
TSWA Ohio Valley Hardcore Championship
Necro Butcher © vs. Abyss
War Machine (Hanson and Rowe) vs. Head Cheese (Al Snow and Steve Blackman)
Matt Cross vs. EC3 with Carmen Electra
Ray Stevens vs. Jamie Noble
“Battman” Tony Marino and Lady Frost vs. Shane Douglas and April Hunter
Lord Zoltan vs. Henry O. Godwinn
Pre-Show
Drew Gulak vs. Heath Slater
Dominic Denucci vs. Mike Quackenbush
Dana Brooke vs. Nevaeh
—--------------------------------------------------------
Sharky
Power Wrestling presents: Parade of Champions
Live from the Choctaw Stadium in Arlington, Texas
President: Eric Bischoff
Announce Team: Jack Buck & The Giant Paul Wight
Power Wrestling Heavyweight Championship Elimination Chamber Match
Alwayz Ready Matt Cardona (C)
Mustafa Ali
Big Scott Hall
Pat McAfee w/ Steve Mongo McMichael
The Yellow Rose David Von Erich
Rick Martel
Streaming Championship Match
Jonah Rock (C) vs. Gentleman Chris Adams
Power Tag Team Championship Triple Threat Match
America's Team - The Patriot & Hacksaw Jim Duggan (C)
vs.
The New Age Outlaws - Road Dogg Jesse James & Bad Ass Billy Gunn
vs.
The Rock & Roll Express - Ricky Morton & Robert Gibson
(Championship Wrestling From Hollywood) Hollywood Heritage Championship Match
Shaun Ricker vs. Scorpio Sky
Chaos - The Rainmaker Kazuchika Okada & The Stone Pitbull Tomohiro Ishii w/ Classy Freddie Blassie
vs.
Demolition - Ax & Smash
Coal Miner's Glove On a Pole Match
Blackjack Lanza vs. Blackjack Mulligan
The Alpha Male Monty Brown vs. Sean O'Haire w/ Armando Alejandro Estrada
The Empire - Nick Aldis & Bad News Wade Barrett
vs.
The Major Family - The Hot Mess Chelsea Green & The Most Professional Wrestler Brian Myers
Handicap Match
Andre the Giant vs. The Machine Brian Cage, Ted Arcidi, & Brian Adams
Amazon Prime Pre For Free Show
Brooke Tessmacher Adams vs. Lacey Von Erich
—------------------------------------------------------------------
Mayhem
UWA Presents: Stand Your Ground
Live from Madison Square Garden
Announcers: Matt Striker and The Genius
UWA World Title Match
Edge (c) v. Cesaro
Sting v. Randy Orton
Matt Sydal and Tyson Kidd v. Hideo Itami and Ultimo Dragon
UWA King of the Ring Championship Match
Last Man Standing Match
Bron Breakker (c) v. Sheamus
Fans Choice Match
The Ultimate Warrior v. Hiroshi Tanahashi
Return of the Underground
1 Fall to Finish Loser Unmasks
Pentagon Jr v. Fenix v. Drago v. Mil Muertes
Texas Bullrope Match
Otis (W/ Tucker) v. Terry Gordy (W/ Michael Hayes and Buddy Roberts)
UWA World Tag Team Championship Match
The Von Erichs (Marshall and Ross Von Erich) (c) v. The Party Animals (Marty Janetty and Tom Zenk)
Hangman Adam Page v. Tito Santana
Dark Match
Winner is Declared the Skeeviest Wrestler Ever
Jimmy Del Ray v. Marty Scrull
—---------------------------------------------------------------------------------
WWEfan
Delmarva Championship Wrestling: Live Event- 6/4/2022
Trenton, NJ. -CYO Center
8 P.M. Bell time
Main Event: Bruno Sammartino vs. Bruiser Brody
One- Night Tournament for first ever DCW World Tag Titles:
1st Round Matches:
Mark Lewin/Kevin Sullivan vs. Steve Keirn/Mr. Wrestling 2
Ron Garvin/Thunderbolt Patterson vs. Dream Machine Troy Graham/Ron Wright
Pedro Morales/Victor Rivera vs. Killer Karl Kox/Assassin 1 w/JJ Dillon
Jay Youngblood/Ricky Romero vs. Ivan Koloff/Big Bill Miller
Wendi Richter vs. Bayley
Raquel Rodriguez vs. Mildred Burke
—--------------------------------------------------------------------
Eco
65 Live Presents: When In Doubt, Women's Elimination Chamber!
From the AllState Arena in Chicago, Illinois
Staff
General Manager: Greg DeMarco
Commentary: Joey Styles / Vince McMahon
Ring Announcer: Michael Buffer
Referee: Charles Robinson
Timekeeper: Mark Yeaton
Preshow
Preshow Panel: Kayla Braxton, Clertus Gambino
Preshow Match #1: Chris Hero vs. The French Angel
Preshow Match #2: Hikaru Shida v. Sara Del Rey
Main Card
If Dunne Wins, He May Challenge for the Superheavyweight Championship
Roman Reigns vs. Pete Dunne
(Why Not A) Tables Match
The Dudley Boyz v. The Undisputed Era (Kyle O'Reilly & Bobby Fish)
Mike Awesome vs. Yokozuna
Handicap Match
Braun Strowman vs. Money Inc. (Ted DiBiase & IRS)
Cletus Gambino w/ Cameron Grimes vs. Hernandez
Elimination Chamber Match for the Women's Openweight Championship
Awesome Kong (c) v. "Cheerleader" Melissa Anderson v. Asuka v. Kairi Sane v. Mickie James v. Jade Cargill
#1 Contender's Match
Brock Lesnar vs. Batista
Bianca's Career vs. Stephanie's General Management Position
Bianca Belair vs. Stephanie McMahon
Superheavyweight Championship - Hell In A Cell
Mick Foley (c) vs. Rick Rude
—--------------------------------------------------------------
Dev
Phoenix Rising Wrestling presents...
The 2022 Darling Cup - Night 3
Live from T-Mobile Arena, Las Vegas, NV
Announced by Josh Mathews, Jeremy Borash, & McKenzie Mitchell
Darling Cup Semifinal - Double I Quit
Fear the Revival (Dax Harwood & Cash Wheeler) vs. The Street Profits (Angelo Dawkins & Montez Ford)
PRW World Woman's Championship Match
Serena Deeb (c) vs. RokC Perez
Darling Cup Semifinal - Double Dog Collar
The Eliminators (Saturn & Kronus) vs. The Dynamic Duo (Tully Blanchard & Gino Hernandez)
PRW Woman's #1 Contender Match
Mia Yim vs. Tasha Steelz
PRW Mixed Tag Team Match
The Hurt Business (Cedric Alexander & Tegan Nox) vs. Good Influence (Frankie Kazarian & Taylor Wilde)
Four Sides of Steel
Team Lucha (Eddie Guerrero, Art Barr, Santos Escobar, & Johnny Phoenix) vs. Team Canada (Chris Jericho, Lance Storm, Ethan Page, & Josh Alexander)
PRW Mixed Six Person Tag Team Match
Ruby Soho & America's Most Wanted (James Storm & Chris Harris) vs. Sarah Stock & Outlaw Inc (Eddie Kingston & Homicide)
PRW Super P Classic Contender's Match
The Briscoes (Mark & Jay Briscoe) vs. Proud & Powerful (Santana & Ortiz) vs. Guerillas of Destiny (Tama Tonga & Tanga Loa)
PRW Woman's Match
Mayu Iwatani vs. Tennille Dashwood
PRW Vendetta Championship TLC Match
Christopher Daniels (c) vs. Shelton Benjamin vs. Hakushi vs. Hayabusa
Four Sides of Steel Advantage Match
Eddie Guerrero vs. Chris Jericho
—-------------------------------------------------------------------------
SG
The SGWA presents: Wrestle War 2022
Live from the Greensboro Colisseum
Announcers: Tony Schiavone and Bob Caudle
War Games
Team Rhodes (Dusty Rhodes, SGWA World Champion Dustin Rhodes, Lex Luger and The Junkyard Dog) vs The Four Horsemen (Ric Flair, Ricky Steamboat, Arn Anderson and SGWA US Champion Dean Malenko)
SGWA World Tag Team Championship Match
The Midnight Express (Sweet Stan Lane and Beautiful Bobby Eaton) (C) vs Mitsuharu Misawa and Toshiaki Kawada
SGWA Light Heavyweight Championship Match
Satoru Sayama (C) vs Jushin Thunder Liger
Doom (Ron Simmons and Butch Reed)/With Teddy Long vs Doug Furnas and Phil Lafon
Chris Kanyon vs Nick Dinsmore
The Fantastics (Bobby Fulton and Tommy Rogers) vs The Nation of Domination (D-Lo Brown and Ahmed Johnson)
Nova vs Jerry Lynn
Super Crazy vs Shinjiro Otani
The Lightning Express (Tim Horner and Brad Armstrong) vs The Destruction Crew (Mike Enos and Wayne Bloom)
—--------------------------------------------------------------------
Solly
Jewish Extreme Wrestling presents:
Three
Commentators: Michael Hodge and Fred Solomon
Ring Announcer: Howard Finkel
GM: Sonya Deville
JEW Heavyweight Title
Elimination Chamber
Stone Cold Steve Austin (C)
John Cena
Hulk Hogan
Rowdy Roddy Piper
Goldberg
Rhyno
JEW Intercontinental Title
Ladder Match
Kofi Kingston (C) vs. Chris Benoit vs. Shinsuke Nakamura vs. Chavo Guerrero, Jr. vs. Velveteen Dream vs. Jimmy Snuka
JEW Women’s Title
Hell in a Cell
Naomi vs. Trish Stratus vs. Ember Moon (C)
JEW Tag Team Title
Gauntlet Match
Indian Summer (Tatanka and Chief Jay Strongbow)
Soul Patrol (Tony Atlas and Rocky Johnson)
The Iron Sheik and Nikolai Volkoff
Primetime Players (Darren Young and Titus O’Neil)
Power and Gory (Superstar Billy Graham and Timothy Thatcher)
Fatal Five-Way
Rhea Ripley vs. Nikki Cross vs. Molly Holly vs. Indi Hartwell vs. The Fabulous Moolah
Kickoff Show
Elias, Carlito, and Ryback vs. Taka Michinoku, Hercules Hernandez, and Captain Lou Albano
—-----------------------------------------------------------------
Matte
Matte Pro Wrestling 2K22: The Show Must Go On
Mauro Ranallo & Don West on commentary
World Championship Hell in a Cell Match
CM Punk (c) vs. Cody Rhodes
Tag Team Championship Match
The Murder Express (Lance Archer & Dominik Dijakovic) (c) vs. WALTER & Kenta Kobashi
Intercontinental Championship Match
Kota Ibushi (c) vs. Kevin Owens
(Post-match, Darby Allin cashes in his MITB on Kota Ibushi)
Trios Championship Match
The Acclaimed (Max Caster, DJZ & Anthony Bowens) (c) vs. Los Kamikazes Ingobernables (Bandido, The Great Sasuke & Tetsuya Naito)
Three-Way Dance
Christian Cage vs. Bobby Roode vs. Tommaso Ciampa
Rey Mysterio Jr. vs. Austin Aries
Fatal Six-Way Monster's Ball Match
Test vs. Albert vs. Mike Knox vs. Dan Spivey vs. Erick Redbeard vs. Big John Silver
Private Party (Marq Quen, Isiah Kassidy & 2 Cold Scorpio) vs. The Next Generation (Teddy Hart, Jack Evans & Roderick Strong)
Pure Wrestling Rules Match
Kerry Von Erich vs. Matt Riddle
Falls Count Anywhere Match for the Intercontinental Championship Money in the Bank Contract
Darby Allin (c) vs. Paul London
(Post-match, Darby Allin announces his intention to cash in on the winner of Ibushi/Owens later on tonight)
Pre-Show Matches
— Apollo Crews vs. Powerhouse Hobbs
— Ricky Starks vs. Enzo Amore
— Top Flight (Dante & Darius Martin) vs. Buddy Matthews & Amazing Red
All votes due to me by DM by 8 p.m. Tuesday, open 48 hours. You must vote for five cards, giving one the powerball. You can’t vote for yourself. Round 4 cards due by 8 p.m. Wednesday. This will just be the four who advance from the preliminary rounds. You can comment in this thread on cards and say how you voted, but all votes must be sent to me directly.
Eric
PWG Versus The World!
Commentator: Excalibur
Guest Commentators: Bryan Danielson (first half of show), Alex Shelley (second half of show)
Live from the American Legion #308 in Reseda, CA!
PWG World Championship
Bryan Danielson (c) vs Zack Sabre Jr
PWG Tag Team Championships
No Disqualifications
The Steiner Brothers (c) (Scott and Rick Steiner) vs Brodie Lee and “Dr. Death” Steve Williams
Battle of Los Angeles Quarterfinal
Kenny Omega vs Ilja Dragunov
Battle of Los Angeles Quarterfinal
Drew McIntyre vs Jeff Cobb
Six-Man Tag Team Match
Bullet Club (Jay White, Matt and Nick Jackson) vs the Harlem Hurt Business (Booker T, Stevie Ray, and MVP)
Battle of Los Angeles Quarterfinal
PAC vs Swerve Strickland
Battle of Los Angeles Quarterfinal
Daniel Garcia vs Wheeler YUTA
Tag Team Match
American Alpha (Chad Gable and Jason Jordan) vs Time Splitters (Alex Shelley and KUSHIDA)
—-------------------------------------------------------------------------
Hodgey
PWI Presents: Are You Not Entertained?
Live! from Your Local Arena!
PWI Heavyweight Title: Fatal Fourway Hell in a Cell
The Rock © vs Bray Wyatt vs Jake Roberts vs Shawn Michaels
PWI Women's Title
Taya Valkyrie © vs Chyna
PWI Tag Team Titles
The Good Brothers (Luke Gallows & Karl Anderson) © vs The Hardy Boys (Matt & Jeff)
PWI Intercontinental Title
The Miz © (w/Maryse) vs Don Muraco (w/Mr. Fuji)
PWI Women's Tag Team Titles
Wives of Wyatt (Lita & Alexa Bliss) © vs KC & the Sunshine Band (Candice & Katie Lea)
Smack Talk Explodes~! Announcers' Table Match
Winner must put loser through announcers' table; loser demoted to commentary
Jesse Ventura vs Gorilla Monsoon
The Usos (Jimmy & Jey) vs The Powers of Pain (Warlord & Barbarian) (w/Mr. Fuji)
Ronda Rousey vs Dakota Kai (w/Mr. Fuji)
Handicap Tag Match
Lucha Dragon Party (Kalisto, Sin Cara, Gran Metalik, & Lince Dorado) vs Border Patrol (The Big Boss Man & The Mountie)
PJ Black vs Tajiri (w/Mr. Fuji)
Maryse (w/The Miz) vs Shotzi Blackheart (w/Mr. Fuji)
Juventud Guerrera vs Hurricane Helms
PWI Announcers
Hugo Savinovich & Carlos Cabrera
PWI Interviewer
Christy Hemme
PWI Ring Announcer
Mike McGuirk
PWI President
Jack Tunney
—-----------------------------------------------------------------
Cole
New Stampede Wrestling Presents
Dungeons & Demons
From the Scotiabank Saddledome (Calgary, Alberta)
Stu Hart – President of NSW
Ed Whalen & Jerry Lawler on Commentary
War Games Match
The Four Horsewomen (Charlotte Flair, Tessa Blanchard, Rachael Ellering, Carmella) w/ Debra vs Natalya Neidhart, Beth Phoenix, Medua, Kris Statlander
NSW North American Heavyweight Championship – Best 2 out of 3 Falls
Seth Rollins w/ Sensational Sherri (Champion) vs Owen Hart
Dungeon Match – Match takes place in Stu Hart’s Dungeon at the Hart House
Bret “The Hitman” Hart vs Jeff Jarrett
NSW Tag Team Championship
The Creed Brothers (Champions) w/Jimmy Hart vs Orange Cassidy & Rick Boogs w/Johnny Knoxville
NSW British Commonwealth Mid-Heavyweight Championship
Sami Zayn (Champion) vs Dynamite Kid
Io Shirai vs Nikki Bella w/Brie Bella
Bruce Hart & Jim Neidhart vs Keith Hart & Davey Boy Smith
Nyla Rose vs Tamina Snuka
Brutus “The Barber” Beefcake vs Greg “The Hammer” Valentine
Flag Match
Petey Williams vs Bob Backlund
Santino & R-Truth vs The Super Heavyweights (Crash & Hardcore Holly)
—------------------------------------------------------------------
Cliff
YAWN presents our third NOVEL:
UNSTAbLE
Narrated by Jim Ross and Renee Young and Mean Gene Okerlund
PROLOGUE:
The Self-Proclaimed “King of The Preshow” Baron Corbin vs George “The Animal” Steele
INTRODUCTION 1: Mean Gene Okerlund with MJF
INTRODUCTION 2: Renee Young with Xavier Woods
CHAPTER 1: Pretty Much Writes Itself
Bo Dallas & Val Venis vs Shad Gaspard & The Godfather
In the corner of Bo Dallas and Val Venis: Liv Morgan
CHAPTER 2: Unexpected
Danhausen vs Will Ospreay
CHAPTER 3: War Cry!
Mean Gene Okerlund is in the Heenan Family Locker Room for a rousing speech!
CHAPTER 4: Uncontrollable
Ladies Division Championship Match
Becky Lynch (Champ) vs Jazz
CHAPTER 5: Nothing left to say
Men’s Division Championship Match
Xavier Woods (Champ) vs MJF (w/ Damien Sandow)
CHAPTER 6: A Faction Name Change!
Renee Young is in the “Clients of Paul Heyman” Locker Room sponsored by rvdcbd.com as Paul Heyman begins to speak to his team.
CHAPTER 7: It Doesn’t Matter How You Get Here… Or Does It?
Meat Division Championship Match
Big E (Champ) vs Keith Lee w/AJ Lee
CHAPTERS 8-14: Stable War
WAR GAMES MATCH
The Heenan Family vs The Dangerous Alliance
Winner gets one Championship match at next event. Loser forfeits all management rights.
The Heenan Family:
King Kong Bundy
Sgt Slaughter
Kamala
Honky Tonk Man
Lacey Evans
Nia Jax
The Dangerous Alliance:
Vader
Bam Bam Bigelow
Rikishi
Rob Van Dam
Toni Storm
Shayna Baszler
Paul Heyman (with Gable Steveson) and Bobby Heenan (with Paige VanZant) are banned from ringside and watching from the ramp.
—-----------------------------------------------------------------------
Leo
Tri-State Wrestling Alliance
Keystone Kaos
Commentators: Jack Reynolds and Dennis Miller
Tri-State Championship
“Macho Man” Randy Savage © vs. Johnny Gargano with Carmen Electra
Lethal Lockdown
OvE (Jake Crist, Dave Crist, Madman Fulton and Sami Callahan) vs. the ECW Originals (The Blue Meanie, Stevie Richards, Sandman and Raven)
TSWA Great Lakes Championship
“Flyin’” Brian Pillman © vs. Kurt Angle
Tri-State Tag Team Championships
The Rogue Warriors (Animal and Wardlow) © vs. The Nasty Boys (Jerry Sags and Brian Knobbs)
Billy Kidman vs. Adam Cole
TSWA Ohio Valley Hardcore Championship
Necro Butcher © vs. Abyss
War Machine (Hanson and Rowe) vs. Head Cheese (Al Snow and Steve Blackman)
Matt Cross vs. EC3 with Carmen Electra
Ray Stevens vs. Jamie Noble
“Battman” Tony Marino and Lady Frost vs. Shane Douglas and April Hunter
Lord Zoltan vs. Henry O. Godwinn
Pre-Show
Drew Gulak vs. Heath Slater
Dominic Denucci vs. Mike Quackenbush
Dana Brooke vs. Nevaeh
—--------------------------------------------------------
Sharky
Power Wrestling presents: Parade of Champions
Live from the Choctaw Stadium in Arlington, Texas
President: Eric Bischoff
Announce Team: Jack Buck & The Giant Paul Wight
Power Wrestling Heavyweight Championship Elimination Chamber Match
Alwayz Ready Matt Cardona (C)
Mustafa Ali
Big Scott Hall
Pat McAfee w/ Steve Mongo McMichael
The Yellow Rose David Von Erich
Rick Martel
Streaming Championship Match
Jonah Rock (C) vs. Gentleman Chris Adams
Power Tag Team Championship Triple Threat Match
America's Team - The Patriot & Hacksaw Jim Duggan (C)
vs.
The New Age Outlaws - Road Dogg Jesse James & Bad Ass Billy Gunn
vs.
The Rock & Roll Express - Ricky Morton & Robert Gibson
(Championship Wrestling From Hollywood) Hollywood Heritage Championship Match
Shaun Ricker vs. Scorpio Sky
Chaos - The Rainmaker Kazuchika Okada & The Stone Pitbull Tomohiro Ishii w/ Classy Freddie Blassie
vs.
Demolition - Ax & Smash
Coal Miner's Glove On a Pole Match
Blackjack Lanza vs. Blackjack Mulligan
The Alpha Male Monty Brown vs. Sean O'Haire w/ Armando Alejandro Estrada
The Empire - Nick Aldis & Bad News Wade Barrett
vs.
The Major Family - The Hot Mess Chelsea Green & The Most Professional Wrestler Brian Myers
Handicap Match
Andre the Giant vs. The Machine Brian Cage, Ted Arcidi, & Brian Adams
Amazon Prime Pre For Free Show
Brooke Tessmacher Adams vs. Lacey Von Erich
—------------------------------------------------------------------
Mayhem
UWA Presents: Stand Your Ground
Live from Madison Square Garden
Announcers: Matt Striker and The Genius
UWA World Title Match
Edge (c) v. Cesaro
Sting v. Randy Orton
Matt Sydal and Tyson Kidd v. Hideo Itami and Ultimo Dragon
UWA King of the Ring Championship Match
Last Man Standing Match
Bron Breakker (c) v. Sheamus
Fans Choice Match
The Ultimate Warrior v. Hiroshi Tanahashi
Return of the Underground
1 Fall to Finish Loser Unmasks
Pentagon Jr v. Fenix v. Drago v. Mil Muertes
Texas Bullrope Match
Otis (W/ Tucker) v. Terry Gordy (W/ Michael Hayes and Buddy Roberts)
UWA World Tag Team Championship Match
The Von Erichs (Marshall and Ross Von Erich) (c) v. The Party Animals (Marty Janetty and Tom Zenk)
Hangman Adam Page v. Tito Santana
Dark Match
Winner is Declared the Skeeviest Wrestler Ever
Jimmy Del Ray v. Marty Scrull
—---------------------------------------------------------------------------------
WWEfan
Delmarva Championship Wrestling: Live Event- 6/4/2022
Trenton, NJ. -CYO Center
8 P.M. Bell time
Main Event: Bruno Sammartino vs. Bruiser Brody
One- Night Tournament for first ever DCW World Tag Titles:
1st Round Matches:
Mark Lewin/Kevin Sullivan vs. Steve Keirn/Mr. Wrestling 2
Ron Garvin/Thunderbolt Patterson vs. Dream Machine Troy Graham/Ron Wright
Pedro Morales/Victor Rivera vs. Killer Karl Kox/Assassin 1 w/JJ Dillon
Jay Youngblood/Ricky Romero vs. Ivan Koloff/Big Bill Miller
Wendi Richter vs. Bayley
Raquel Rodriguez vs. Mildred Burke
—--------------------------------------------------------------------
Eco
65 Live Presents: When In Doubt, Women's Elimination Chamber!
From the AllState Arena in Chicago, Illinois
Staff
General Manager: Greg DeMarco
Commentary: Joey Styles / Vince McMahon
Ring Announcer: Michael Buffer
Referee: Charles Robinson
Timekeeper: Mark Yeaton
Preshow
Preshow Panel: Kayla Braxton, Clertus Gambino
Preshow Match #1: Chris Hero vs. The French Angel
Preshow Match #2: Hikaru Shida v. Sara Del Rey
Main Card
If Dunne Wins, He May Challenge for the Superheavyweight Championship
Roman Reigns vs. Pete Dunne
(Why Not A) Tables Match
The Dudley Boyz v. The Undisputed Era (Kyle O'Reilly & Bobby Fish)
Mike Awesome vs. Yokozuna
Handicap Match
Braun Strowman vs. Money Inc. (Ted DiBiase & IRS)
Cletus Gambino w/ Cameron Grimes vs. Hernandez
Elimination Chamber Match for the Women's Openweight Championship
Awesome Kong (c) v. "Cheerleader" Melissa Anderson v. Asuka v. Kairi Sane v. Mickie James v. Jade Cargill
#1 Contender's Match
Brock Lesnar vs. Batista
Bianca's Career vs. Stephanie's General Management Position
Bianca Belair vs. Stephanie McMahon
Superheavyweight Championship - Hell In A Cell
Mick Foley (c) vs. Rick Rude
—--------------------------------------------------------------
Dev
Phoenix Rising Wrestling presents...
The 2022 Darling Cup - Night 3
Live from T-Mobile Arena, Las Vegas, NV
Announced by Josh Mathews, Jeremy Borash, & McKenzie Mitchell
Darling Cup Semifinal - Double I Quit
Fear the Revival (Dax Harwood & Cash Wheeler) vs. The Street Profits (Angelo Dawkins & Montez Ford)
PRW World Woman's Championship Match
Serena Deeb (c) vs. RokC Perez
Darling Cup Semifinal - Double Dog Collar
The Eliminators (Saturn & Kronus) vs. The Dynamic Duo (Tully Blanchard & Gino Hernandez)
PRW Woman's #1 Contender Match
Mia Yim vs. Tasha Steelz
PRW Mixed Tag Team Match
The Hurt Business (Cedric Alexander & Tegan Nox) vs. Good Influence (Frankie Kazarian & Taylor Wilde)
Four Sides of Steel
Team Lucha (Eddie Guerrero, Art Barr, Santos Escobar, & Johnny Phoenix) vs. Team Canada (Chris Jericho, Lance Storm, Ethan Page, & Josh Alexander)
PRW Mixed Six Person Tag Team Match
Ruby Soho & America's Most Wanted (James Storm & Chris Harris) vs. Sarah Stock & Outlaw Inc (Eddie Kingston & Homicide)
PRW Super P Classic Contender's Match
The Briscoes (Mark & Jay Briscoe) vs. Proud & Powerful (Santana & Ortiz) vs. Guerillas of Destiny (Tama Tonga & Tanga Loa)
PRW Woman's Match
Mayu Iwatani vs. Tennille Dashwood
PRW Vendetta Championship TLC Match
Christopher Daniels (c) vs. Shelton Benjamin vs. Hakushi vs. Hayabusa
Four Sides of Steel Advantage Match
Eddie Guerrero vs. Chris Jericho
—-------------------------------------------------------------------------
SG
The SGWA presents: Wrestle War 2022
Live from the Greensboro Colisseum
Announcers: Tony Schiavone and Bob Caudle
War Games
Team Rhodes (Dusty Rhodes, SGWA World Champion Dustin Rhodes, Lex Luger and The Junkyard Dog) vs The Four Horsemen (Ric Flair, Ricky Steamboat, Arn Anderson and SGWA US Champion Dean Malenko)
SGWA World Tag Team Championship Match
The Midnight Express (Sweet Stan Lane and Beautiful Bobby Eaton) (C) vs Mitsuharu Misawa and Toshiaki Kawada
SGWA Light Heavyweight Championship Match
Satoru Sayama (C) vs Jushin Thunder Liger
Doom (Ron Simmons and Butch Reed)/With Teddy Long vs Doug Furnas and Phil Lafon
Chris Kanyon vs Nick Dinsmore
The Fantastics (Bobby Fulton and Tommy Rogers) vs The Nation of Domination (D-Lo Brown and Ahmed Johnson)
Nova vs Jerry Lynn
Super Crazy vs Shinjiro Otani
The Lightning Express (Tim Horner and Brad Armstrong) vs The Destruction Crew (Mike Enos and Wayne Bloom)
—--------------------------------------------------------------------
Solly
Jewish Extreme Wrestling presents:
Three
Commentators: Michael Hodge and Fred Solomon
Ring Announcer: Howard Finkel
GM: Sonya Deville
JEW Heavyweight Title
Elimination Chamber
Stone Cold Steve Austin (C)
John Cena
Hulk Hogan
Rowdy Roddy Piper
Goldberg
Rhyno
JEW Intercontinental Title
Ladder Match
Kofi Kingston (C) vs. Chris Benoit vs. Shinsuke Nakamura vs. Chavo Guerrero, Jr. vs. Velveteen Dream vs. Jimmy Snuka
JEW Women’s Title
Hell in a Cell
Naomi vs. Trish Stratus vs. Ember Moon (C)
JEW Tag Team Title
Gauntlet Match
Indian Summer (Tatanka and Chief Jay Strongbow)
Soul Patrol (Tony Atlas and Rocky Johnson)
The Iron Sheik and Nikolai Volkoff
Primetime Players (Darren Young and Titus O’Neil)
Power and Gory (Superstar Billy Graham and Timothy Thatcher)
Fatal Five-Way
Rhea Ripley vs. Nikki Cross vs. Molly Holly vs. Indi Hartwell vs. The Fabulous Moolah
Kickoff Show
Elias, Carlito, and Ryback vs. Taka Michinoku, Hercules Hernandez, and Captain Lou Albano
—-----------------------------------------------------------------
Matte
Matte Pro Wrestling 2K22: The Show Must Go On
Mauro Ranallo & Don West on commentary
World Championship Hell in a Cell Match
CM Punk (c) vs. Cody Rhodes
Tag Team Championship Match
The Murder Express (Lance Archer & Dominik Dijakovic) (c) vs. WALTER & Kenta Kobashi
Intercontinental Championship Match
Kota Ibushi (c) vs. Kevin Owens
(Post-match, Darby Allin cashes in his MITB on Kota Ibushi)
Trios Championship Match
The Acclaimed (Max Caster, DJZ & Anthony Bowens) (c) vs. Los Kamikazes Ingobernables (Bandido, The Great Sasuke & Tetsuya Naito)
Three-Way Dance
Christian Cage vs. Bobby Roode vs. Tommaso Ciampa
Rey Mysterio Jr. vs. Austin Aries
Fatal Six-Way Monster's Ball Match
Test vs. Albert vs. Mike Knox vs. Dan Spivey vs. Erick Redbeard vs. Big John Silver
Private Party (Marq Quen, Isiah Kassidy & 2 Cold Scorpio) vs. The Next Generation (Teddy Hart, Jack Evans & Roderick Strong)
Pure Wrestling Rules Match
Kerry Von Erich vs. Matt Riddle
Falls Count Anywhere Match for the Intercontinental Championship Money in the Bank Contract
Darby Allin (c) vs. Paul London
(Post-match, Darby Allin announces his intention to cash in on the winner of Ibushi/Owens later on tonight)
Pre-Show Matches
— Apollo Crews vs. Powerhouse Hobbs
— Ricky Starks vs. Enzo Amore
— Top Flight (Dante & Darius Martin) vs. Buddy Matthews & Amazing Red