Round 1 - Division 3 - Eco vs. SG
Jun 3, 2024 17:23:07 GMT -5
Post by Leo on Jun 3, 2024 17:23:07 GMT -5
Eco
NXT Takeover: Michaels v. Hayes
LIVE~! from the Barclays Center in Brooklyn, NY
English Language Commentary: Tom Phillips/Renee Young
Ring Announcer: JoJo Offerman
Referees: Tiger Mask; Mio Shirai
Japanese Language Commentary: Noriyo Tateno/Itsuki Yamazaki
Ladder Match for the NXT Championship - Rick Rude Banned From Ringside
"H1M" Carmelo Hayes (c) v. "The Heartbreak Kid" Shawn Michaels
Bryan Danielson v. Jushin Liger
NXT Women's Championship Match
Charlotte Flair (c) v. Bianca Belair
AJ Styles v. Rick Rude
NXT Tag Team Championship Play-In (Winners Go To Tornado Triple Threat Next Week)
Keith Lee & Ultimo Dragon v. Cesaro & Tyson Kidd (w/ Chris Hero)
Triple Threat Match
Jade Cargill vs. Io Shirai (w/ Hana Kimura) vs. Sara Del Rey
NXT Tag Team Championship Play-In
"Authors of Pain" Akam & Rezar (c) v. Hayabusa & Jinsei Shinzaki
Tribal Elders' Challenge
Jey Uso v. Kenta Kobashi (w/ High Chief Peter Maivia)
Cheerleader Melissa v. Raquel Gonzalez
NXT Tag Team Championship Play-In
"The Tribal Chief" Jimmy Uso & Hurricane Helms (w/ Rosey) v. Paul London & Brian Kendrick
YouTube PreShow
Elimination Match - Last Two Women Standing Become Women's Tag Champions (Special Referee: Billie Kay)
Candice LeRae (c) vs. Indi Hartwell (c) vs. Ruby Soho vs. Arianna Grace vs. Trinity Fatu vs. Taya Valkyrie
"The Wild Samoans" Afa & Sika v. "Over and Under" Junkyard Dog & Low Ki (w/ Elix Skipper)
----------------------------------------------------------
SG
Ultimate Tag Team Tournament- Card One
Announcers- Jim Ross and Bob Caudle
Teams Randomly Selected to recieve a bye- The Blackjacks, The Holy Demon Army (Kawada and Taue), Jerry Lawler and Bill Dundee, The Freebirds, The Vachons, The Sheepherders, The Valiants, The Thrillseekers
Demolition (Ax and Smash) vs The British Bulldogs (Dynamite Kid and Davey Boy Smith)
Mitsuharu Misawa and Jun Akiyama vs DIY (Johnny Gargano and Tomasso Ciampa)
The Brisco Brothers (Gerald and Jack) vs The Blond Bombers (Pat Patterson and Ray Stevens)
The Steiner Brothers (Rick and Scott) vs The Pitbulls (Gary Wolfe and Anthony Durante)
The Minnesota Wrecking Crew (Ole Anderson and Gene Anderson) vs Too Cool (Scotty II Hotty and Grandmaster Sexay)
The Road Warriors (Animal and Hawk) vs The Public Enemy (Rocco Rock and Johnny Grunge)
The Enforcers (Arn Anderson and Larry Zbyszko) vs The Dream Team (Brutus Beefcake and Greg Valentine)
The Skyscrapers (Sid Viscious and Danny Spivey) vs The Natural Disasters (Earthquake and Typhoon)
NXT Takeover: Michaels v. Hayes
LIVE~! from the Barclays Center in Brooklyn, NY
English Language Commentary: Tom Phillips/Renee Young
Ring Announcer: JoJo Offerman
Referees: Tiger Mask; Mio Shirai
Japanese Language Commentary: Noriyo Tateno/Itsuki Yamazaki
Ladder Match for the NXT Championship - Rick Rude Banned From Ringside
"H1M" Carmelo Hayes (c) v. "The Heartbreak Kid" Shawn Michaels
Bryan Danielson v. Jushin Liger
NXT Women's Championship Match
Charlotte Flair (c) v. Bianca Belair
AJ Styles v. Rick Rude
NXT Tag Team Championship Play-In (Winners Go To Tornado Triple Threat Next Week)
Keith Lee & Ultimo Dragon v. Cesaro & Tyson Kidd (w/ Chris Hero)
Triple Threat Match
Jade Cargill vs. Io Shirai (w/ Hana Kimura) vs. Sara Del Rey
NXT Tag Team Championship Play-In
"Authors of Pain" Akam & Rezar (c) v. Hayabusa & Jinsei Shinzaki
Tribal Elders' Challenge
Jey Uso v. Kenta Kobashi (w/ High Chief Peter Maivia)
Cheerleader Melissa v. Raquel Gonzalez
NXT Tag Team Championship Play-In
"The Tribal Chief" Jimmy Uso & Hurricane Helms (w/ Rosey) v. Paul London & Brian Kendrick
YouTube PreShow
Elimination Match - Last Two Women Standing Become Women's Tag Champions (Special Referee: Billie Kay)
Candice LeRae (c) vs. Indi Hartwell (c) vs. Ruby Soho vs. Arianna Grace vs. Trinity Fatu vs. Taya Valkyrie
"The Wild Samoans" Afa & Sika v. "Over and Under" Junkyard Dog & Low Ki (w/ Elix Skipper)
----------------------------------------------------------
SG
Ultimate Tag Team Tournament- Card One
Announcers- Jim Ross and Bob Caudle
Teams Randomly Selected to recieve a bye- The Blackjacks, The Holy Demon Army (Kawada and Taue), Jerry Lawler and Bill Dundee, The Freebirds, The Vachons, The Sheepherders, The Valiants, The Thrillseekers
Demolition (Ax and Smash) vs The British Bulldogs (Dynamite Kid and Davey Boy Smith)
Mitsuharu Misawa and Jun Akiyama vs DIY (Johnny Gargano and Tomasso Ciampa)
The Brisco Brothers (Gerald and Jack) vs The Blond Bombers (Pat Patterson and Ray Stevens)
The Steiner Brothers (Rick and Scott) vs The Pitbulls (Gary Wolfe and Anthony Durante)
The Minnesota Wrecking Crew (Ole Anderson and Gene Anderson) vs Too Cool (Scotty II Hotty and Grandmaster Sexay)
The Road Warriors (Animal and Hawk) vs The Public Enemy (Rocco Rock and Johnny Grunge)
The Enforcers (Arn Anderson and Larry Zbyszko) vs The Dream Team (Brutus Beefcake and Greg Valentine)
The Skyscrapers (Sid Viscious and Danny Spivey) vs The Natural Disasters (Earthquake and Typhoon)