Round 3: Division 2: Biscuits vs. Solly
Jun 10, 2024 19:19:40 GMT -5
Post by Leo on Jun 10, 2024 19:19:40 GMT -5
Biscuits
Ring Announcer Lillian Garica
Commentators Gordon Solie and Matt Striker
Special Guest/Referee Mike Tyson
Where is my MIND pre-show
Nasty Boys v Johnny Hungee & Pres10 Vance(Referee Aubrey Edwards)
Battle Royale , Winner becomes #1 Contender for NADWF OPEN BOARDERS CHAMPIONSHIP
1. Daniel Garica 2. Koko B. Ware 3. Alberto Del Rio 4. Tenzan 5. Diesel 6. Crush 7. Val Venis 8. Daniel Menard 9.Angelico. 10. Crash Holly 11. Serpentico 12. Crusher 13. Pedro Morales 14. Dick Bruiser 15. Dragon Lee (All refs ringside)
MAIN EVENT
NAWDF TV CHAMPIONSHIP
Lio Rush(c) v Jeff Cobb (Winner of Tournament)(Special Guest Referee Mike Tyson)
NAWDF TAG TEAM CHAMPIONSHIP
Tito Santana & Bob Backlund v Toa Liona & Bishop Kaun(c) (w/Prince Nana)(Referee Aubrey Edwards)
NADWF STRONG STYLE CHAMPIONSHIP
Richochet(c) v Brian Cage (w/Prince Nana)
(Special Guest Referee Mike Tyson)
NAWDF OPEN BOARDERS CHAMPIONSHIP Triple Threat Match
Rush(c) v Rey Mysterio v Macho Man(Referee Red Shoes)
War Games
Team ODB
ODB, Lita, Serena Deeb, Willow Nightengale, Becky Lynch
V
Team Luna
Luna Vashon, Asuka. Kris Statlander, Mickey James, Shotzi Blackhear (Referee Aubrey Edwards)
NAWDF WORLD CHAMPIONSHIP Submissoon Match
Sting(c) v Owen Hart(Referee Red Shoes)
----------------------------------------------------
Solly
Jewish Extreme Wrestling presents:
Survive and Advance
Announcers: Vince McMahon and Lord Alfred Hayes
Round 1, #1 Contender Tournament
Goldberg vs. Fit Finlay
Round 1, #1 Contender Tournament
Karrion Kross vs. Big John Studd
Round 1, #1 Contender Tournament
Jacque Rougeau vs. Raymond Rougeau
Round 1, #1 Contender Tournament
Scott Hall vs. Riddle
Round 1, #1 Contender Tournament
Andre the Giant vs. The Big Show (w/ Jimmy Hart)
Round 1, #1 Contender Tournament
King Kong Bundy vs. Omos
Round 1, #1 Contender Tournament
Hollywood Hulk Hogan vs. R-Truth
Round 1, #1 Contender Tournament
Braun Stroman vs. Haku
Six-Pack Challenge for the JEW Tag Team Championship
The Iron Sheik and Nikolai Volkoff © (w/ Classy Freddie Blassie)
Old School (Superstar Billy Graham and Bruno Sammartino)
Breaking the Law (Chris Benoit and Jake Roberts)
Magnificent and Dreamy (Don Muraco [w/ Mr. Fuji] and Velveteen Dream)
Rocky Road (Rocky Johnson and Ken Shamrock)
Dumb and Dumber (Andy Kaufman and Eugene)
Quarterfinals, #1 Contender Tournament
Goldberg vs. Big John Studd
Quarterfinals, #1 Contender Tournament
Jacque Rougeau vs. Scott Hall
Quarterfinals, #1 Contender Tournament
Andre the Giant vs. Omos
Quarterfinals, #1 Contender Tournament
Hollywood Hulk Hogan vs. Braun Stroman
JEW Intercontinental Championship
Bad News Brown © vs. Shinsuke Nakamura
Semifinals, #1 Contender Tournament
Goldberg vs. Scott Hall
Semifinals, #1 Contender Tournament
Andre the Giant vs. Hollywood Hulk Hogan
Hell in a Cell for the JEW Heavyweight Championship
Kurt Angle © vs. Seth Rollins
Finals, #1 Contender Tournament
Goldberg vs. Andre the Giant
Ring Announcer Lillian Garica
Commentators Gordon Solie and Matt Striker
Special Guest/Referee Mike Tyson
Where is my MIND pre-show
Nasty Boys v Johnny Hungee & Pres10 Vance(Referee Aubrey Edwards)
Battle Royale , Winner becomes #1 Contender for NADWF OPEN BOARDERS CHAMPIONSHIP
1. Daniel Garica 2. Koko B. Ware 3. Alberto Del Rio 4. Tenzan 5. Diesel 6. Crush 7. Val Venis 8. Daniel Menard 9.Angelico. 10. Crash Holly 11. Serpentico 12. Crusher 13. Pedro Morales 14. Dick Bruiser 15. Dragon Lee (All refs ringside)
MAIN EVENT
NAWDF TV CHAMPIONSHIP
Lio Rush(c) v Jeff Cobb (Winner of Tournament)(Special Guest Referee Mike Tyson)
NAWDF TAG TEAM CHAMPIONSHIP
Tito Santana & Bob Backlund v Toa Liona & Bishop Kaun(c) (w/Prince Nana)(Referee Aubrey Edwards)
NADWF STRONG STYLE CHAMPIONSHIP
Richochet(c) v Brian Cage (w/Prince Nana)
(Special Guest Referee Mike Tyson)
NAWDF OPEN BOARDERS CHAMPIONSHIP Triple Threat Match
Rush(c) v Rey Mysterio v Macho Man(Referee Red Shoes)
War Games
Team ODB
ODB, Lita, Serena Deeb, Willow Nightengale, Becky Lynch
V
Team Luna
Luna Vashon, Asuka. Kris Statlander, Mickey James, Shotzi Blackhear (Referee Aubrey Edwards)
NAWDF WORLD CHAMPIONSHIP Submissoon Match
Sting(c) v Owen Hart(Referee Red Shoes)
----------------------------------------------------
Solly
Jewish Extreme Wrestling presents:
Survive and Advance
Announcers: Vince McMahon and Lord Alfred Hayes
Round 1, #1 Contender Tournament
Goldberg vs. Fit Finlay
Round 1, #1 Contender Tournament
Karrion Kross vs. Big John Studd
Round 1, #1 Contender Tournament
Jacque Rougeau vs. Raymond Rougeau
Round 1, #1 Contender Tournament
Scott Hall vs. Riddle
Round 1, #1 Contender Tournament
Andre the Giant vs. The Big Show (w/ Jimmy Hart)
Round 1, #1 Contender Tournament
King Kong Bundy vs. Omos
Round 1, #1 Contender Tournament
Hollywood Hulk Hogan vs. R-Truth
Round 1, #1 Contender Tournament
Braun Stroman vs. Haku
Six-Pack Challenge for the JEW Tag Team Championship
The Iron Sheik and Nikolai Volkoff © (w/ Classy Freddie Blassie)
Old School (Superstar Billy Graham and Bruno Sammartino)
Breaking the Law (Chris Benoit and Jake Roberts)
Magnificent and Dreamy (Don Muraco [w/ Mr. Fuji] and Velveteen Dream)
Rocky Road (Rocky Johnson and Ken Shamrock)
Dumb and Dumber (Andy Kaufman and Eugene)
Quarterfinals, #1 Contender Tournament
Goldberg vs. Big John Studd
Quarterfinals, #1 Contender Tournament
Jacque Rougeau vs. Scott Hall
Quarterfinals, #1 Contender Tournament
Andre the Giant vs. Omos
Quarterfinals, #1 Contender Tournament
Hollywood Hulk Hogan vs. Braun Stroman
JEW Intercontinental Championship
Bad News Brown © vs. Shinsuke Nakamura
Semifinals, #1 Contender Tournament
Goldberg vs. Scott Hall
Semifinals, #1 Contender Tournament
Andre the Giant vs. Hollywood Hulk Hogan
Hell in a Cell for the JEW Heavyweight Championship
Kurt Angle © vs. Seth Rollins
Finals, #1 Contender Tournament
Goldberg vs. Andre the Giant